Predpriprava
■ Pladenj ali klasičen pekač obložimo s peki papirjem.
■ Banani olupimo in narežemo na kolesca. V eni plasti jih položimo na pladenj/pekač, tega pa za 1–2 uri položimo v zamrzovalnik.
Priprava
■ Zamrznjeni banani vzamemo iz zamrzovalnika 5-10 minut pred uporabo. Stresemo jih v mešalnik (blender) ali v multipraktik. Zmiksamo ju v gladek pire.
■ Bananin pire potresemo s kakavom. Na hitro ga premešamo.
Serviranje
Ljubitelji mehkejših sladoledom
ponarejen čokoladni sladoled na hitro ponudimo takoj. Drugi ga v ustrezni posodi vsaj za 60 minut položimo v zamrzovalnik.
Izboljšanje
■ Brezmadežno rumene banane so videti lepše. Kljub temu segajmo po povsem zrelih bananah z rjavimi pikami. Te so okusnejše in bolj zdrave. Gl. tudi
triki.
■ Presni kakav ima neprimerljivo boljši okus. Proizvajajo ga iz celih kakavovih zrn, ki jim odvzamejo maščobe, da ostane le čokoladni prah. Postopek izvajajo s hladnim stiskanjem, kjer temperatura ne preseže 48 °C.
■ Skoraj vsak sladoled lahko izboljšamo z drobno sesekljanimi oreški (lešniki, pistacije ipd.). Pa naj so sestavina sladoleda ali posip.
FB prijateljica Nilla Sever je zapisala: "Nisem verjela, da je lahko tako dobro. Jemo ga že leta in nam tudi na misel ne pride, da kupimo že narejenega." 
Različice
Ideje
gl.
najboljše kombinacije sadja za sladoled na hitro (številne
ideje)
Opombe
■ Kakav (s tem pa tudi črna čokolada) vsebuje nad 300 sestavin, ki ugodno vplivajo na naše telo, in predstavlja eno najbolj kompleksnih živil, kar jih poznamo. Vsebuje več antioksidantov kot česen in je najboljši vir magnezija, najpomembnejšega obrambnega elementa v telesu. Vsebuje tudi feniletilamin, ki povečuje sposobnost koncentracije in izboljšuje spomin. Deluje kot naravni antidepresiv in afrodiziak. Kakav vsebuje samo dvajsetino kofeina v primerjavi s kavo.
■ Sladoled nas pri visokih poletnih temperaturah v prvem hipu nekoliko ohladi. Že kmalu po zaužitju pa se naša telesna temperatura celo blago poviša.
Zanimivosti
■ Na enem bananovcu zraste približno 60 kg oziroma 150 banan.
■ Krištof Kolumb je bil po nekaterih virih prvi Evropejec, ki se je srečal z grmom kakavovca, in sicer leta 1502 v Ameriki. Tamkajšnji prebivalci so plod grma imenovali
cacahuatl, iz plodov pa so pripravljali pijače.
Viri
■ preveden in dopolnjen recept
ponarejen čokoladni sladoled na hitro (izvirno:
chocolate banana ice cream) z bloga
AS EASY AS apple pie
■ številni različni viri